Кајли Џенер го „отследи“ Дрејк од Инстаграм. Фановите претпоставуваат зошто

9 јуни, 2020
цвџџ

Кајли Џенер и Дрејк можеби одржуваа блиска врска низ годините, но на фановите им се чини дека нивното некогаш солидно пријателство сега е нешто минато. Месеци по завршувањето на нивната краткотрајна дружба, Кајли го отследи раперот на Инстаграм, а фановите се убедени дека добитникот на Греми нарекувајќи ја „side chick“ на Инстаграм влијаело врз нивното пријателство.

Се започна кога раперот „In My Feelings“ го објави на Инстаграм Лајв за да дебитира со серија на неиздадени песни. Во една песна што ја изведуваше, Дрејк зборуваше за тоа дека има познати жени како „side chicks“ и јасно се слушаше како рапува за Џенер.

Кајли Џенер, наводно, немала проблем со изјавата на Дрејк, Е! News го споделија обвинувањето за одговор на Џенер на неоткриената песна. Според нејзиниот одговор, основачката на „Кајли Козметика“ не била изненадена од текстот на песната и немала проблем со тоа. Таа знаела дека се работи за стара песна “.

View this post on Instagram

i’m pretty good at this makeup thing

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on


Фановите се уште се сомневаат во текстовите на Дрејк. Додека се чинеше дека сè е мирно помеѓу Дрејк и Џенер, се чини дека нештата неодамна се претвориле во хаос помеѓу некогашните блиски пријатели. Па набрзо, корисниците на Reddit почнаа да шпекулираат што се случило помеѓу овој пар зад затворени врати. Многумина се убедени дека Џенер конечно сфатила колку е „чуден и гаден“ раперот, поради што таа на крајот реши да се оддалечи од него.