Каква здравствена корист има машката брада кај мажите?! Време е да ја пуштите…

7 август, 2020
Annotation 2020-08-06 235816

Веќе неколку години, брадите се во мода, и тоа не какви било, туку добро и внимателно негувани.

Постојат докази дека брадита еволуирале токму за да им помогнат на мажите полесно да победат над партнерот, но освен таа улога, брадите имаат здравствени придобивки.

Природата им дала на мажите моќен штит што жените го немаат – тоа е брадата. Ги штити мажите од изгореници, сонце, алергени и брчки. Но, само ако редовно се чисти и одрижува. Брадата значително придонесува човекот да изгледа подоминантен и посериозен.

Првата предност на брадата е УВ-факторот. Истражувањата покажуваат дека брадата сопира дури 95% од штетното зрачење, во зависност од густината. За да го извлечат најдоброто од брадата, мажите треба да ја негуваат правилно правилно, што можат сами да го направат или да остават на рацете на фризер.

Влакното за брада има цврст и густ корен кој служи како одлична поддршка за ткивото на кожата, што значи дека мажите имаат помалку брчки од жените. Брадата исто така ги штити од други надворешни влијанија, како што е студ или топлина, што исто така придонесува за помалку формирање на брчки. Младешкиот изглед е загарантиран и со фактот дека во лето секогаш имаат УВ заштита на нив, во форма на брада.

Ако брадата е густа, особено на вратот, таа се загрева и штити од ледените зраци, така што може да спречи болки во грлото и настинки. Мустаќите, од друга страна, штитат од алергии со блокирање на влегувањето на алергени во носот, така што белите дробови се подобро заштитени од потенцијално опасни честички.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris