Кое е вашето најчесто секс сценарио и што открива за вас?

2 јули, 2020
===2

ексуалните навики зборуваат за вашите желби, но и за она на што треба да поработите во врската

Секс во мртва темница. Ако овој ритуал произлегува од страв дека фраерот на вашето тело ќе пронајде недостатоци, имаме добра вест за вас. Никој не го гледа вашиот целулит, големината на стомакот или гадникот толку критично како вие самите, а најмалку тој. Инсистирајќи на тоа секогаш да бидат изгазени светлата за време на сексот, си лишувате од примарните секзуални димензии на сексот, исто така ќе погледне во вашите испреплетени тела.

Викенд страсти. Ако сте се пронашле во ритамот дека во сексот треба да уживате само за време на викендот, немојте да бидете премногу строги према самите себе, сигурно не сте единствени. Вие едноставно не сакате ви биде и сексот дел од дневниот распоред и да имате уште една обрска на листата, затоа сексот за време на викенд најубаво се вклопува.Исто така, сексот може да го сметате како награда за напорната недела, се додека вашите потреби и потребите на партнерот ви се согласуваат.

Секогаш иста приказна. Дали вашиот секс има кореографија, која ви постана рутина? Од тоа не треба да се срамиме. Напротив, треба да бидете горди што сте нашле погоден начин. Но сепак сменете го сценариото, од време на време, за работите да останат интересни страсни.

Алкохол за луда ноќ. Постојат многу парови кои признале дека стануваат “злобни” во спалната соба после неколку пијачки. Ако сексот не ве задоволува без капка алкохол во крвта, мора да попуштите и сами да сфатите што ве саботира за да бидете сексуално исполнети. запаметете, единствено нешто од што треба да бидете опијанети во креветот е вашиот фраер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi