Ништо не е исто како порано, па дури ни желбите за Дедо Мраз: Овогодинешните детски желби ќе ви ги наполнат очите со солзи

3 декември, 2020
45dcde7e-9496-4205-ad50-42f20b64615d


Некои деца имаат срцепарателни желби оваа година. Додека некои продолжуваат да пишуваат писма во кои бараат омилени играчки, има многу повеќе со скромни желби како што се „љубезност“ или „прегратка“.

Хилари Агро на Твитер ги објави писмата на некои деца кои ги расплакаа корисниците на таа социјална мрежа. “Живееме во најсурово општество. Искрено ве предупредувам, не читајте ги ако не сакате да плачете”, рече Хилари.

“Драг дедо Мраз, сакам играчка за Божиќ, но мојата вистинска желба е сиромашниот човек на улица да има среќен Божиќ и работа. Срцето ми се распаѓа секогаш кога ќе видам човек на улица како моли за помош. Немаат работа, немаат куќа и пари, па она што навистина го сакам е тие да го примат мојот подарок. Ти благодарам дедо Мраз “, гласи едно писмо.

“Почитуван дедо Мраз, како сте вие ​​и вашите ирваси? Мора да е навистина кул да се вози санка преку небото. Јас се викам Кајла и имам 11 години. Јас навистина сакам кауч оваа година, што е исто така кревет. Причината е што живеам во стан со една спална соба. “Моите родители спијат во дневната соба на каучот и цело време се будат со болен грб. Татко ми работи многу и болката го убива. Само тоа сакам. Среќен Божиќ, Дедо Мраз”, му рече другата девојче.

Image


“Драг дедо Мраз, сакам само една работа. Бев добро девојче и те молам за нова инвалидска количка. Имам стара која не ми служи најдобро”, е желбата на друго дете.

Постојат стотици писма во кои децата барале финансиска помош за своето семејство и враќање во живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris