150 ЕВРА ЗА СЕ*С! Падна НОВА ГРУПА ШТО СЕ ЗАНИМАВАЛА СО ПРОСТИТУЦИЈА…

9 јуни, 2020
seks

Утрово во Белград се уапсени осомничени лица за водење ланец на проституција – Вукашин М. (38), Дарко А. (34), Бранислав Л. (42), Стефан Б. (31), Далибор А. (40), Ненад С. (48), Милица М. (22), Дања М. (31), Јелена С. (30).

Вукашин М всушност бил подреден на Дарко Т. чија група „падна“ претходно оваа година. Тој ја продолжил својата работа по претходната акција на белградската полиција.

Ова всушност е продолжение на акцијата од јануари, кога падна главната група за проституција во Белград. Како што дознаваме, Вукашин веќе е уапсен за иста работа во 2018 година и му е одредена условна казна.

Интересно е и тоа што трите девојчиња кои се уапсени не се проститутки односно како што наведуваат медиумите, тие биле „секретарки“ кои склучувале договори.

-Групата имаше околу 20 девојчиња кои обезбедуваат услуги и тие всушност работеја во смени. Сè беше на доброволна основа, тие го сакаа тоа, додека меѓу нив нема познати старлети. Ова не се проститутки од висока класа. Тие наплаќаа меѓу 100 и 150 евра на час, во зависност од тоа дали клиентот дошол во нивниот изнајмен стан или тие одат во неговата куќа. Тие честопати ги менуваа становите и секогаш имаше обезбедување, за секој случај. Половина од парите одеа кај девојките, половина кај макроата “, вели изворот и додава:

„Интересно е што сите користеа псевдоними и проститутките и уапсените, за да не бидат откриени вистинските идентитети,  на пример Тина, Маза, Џина, Ена… На сталните клиенти им даваа други телефонски бреви, на кои се полесно достапни, не оние броеви кои стојат во огласите “.

Спектакуларната акција за апсење на макроата беше спроведена синоќа. Имено, полицијата провалила во куќата, а мажите лежеле на подот во боксерски шорцеви додека им ги врзувале рацете  со лисици.

Постојат сомненија дека во периодот од јуни 2019 година до крајот на мај годинава барале и ангажирале жени да обезбедуваат сексуални услуги, како и дека изнајмувале станови на територијата на Белград каде што девојките престојувале.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi