Дојава за БОМБА во САРАЕВСКИ хотел…ХОТЕЛОТ ЕВАКУИРАН!

7 јуни, 2020
hotel 2

Од Министерството за внатрешни работи на кантон Сараево соопштија дека непознато лице пријавило во 11:40 часот дека во хотелот „Европа“ е поставена експлозивна направа.

Во тек е контра-диверзионен (КДЗ)преглед во хотелот Европа на улицата Владислава Скарија во Сараево откако пристигна пријавата аа експлозивна направа.

Како што е потврдија Министерството за внатрешни работи на КС, полициските патроли се на терен, извршуваат увид во објектот и ја обезбедуваат површина околу хотелот.

Исто така, евакуиран е хотелскиот персонал, а полицијата ги отстрани сите граѓани од оваа локација сè додека не бидат завршени сите потребни процедури.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi