ПРОКОЛНАТА но сепак жива: Девојката што го “возеше во смрт” Дражен Петровиќ, од тој миг ја прати НЕСРЕЌА цел живот…

7 јуни, 2020
asd

На денешен ден пред 27 години, хрватскиот кошаркар Дражен Петровиќ загина во сообраќајна несреќа во Германија.

Петровиќ загина кога неговиот автомобил удри во цистерна која излезе на автопатот. Позади воланот беше неговата тогашна девојка Клара Шаланци, а позади неа седеше нејзината пријателка Хилал Едебал. Петровиќ, кој седел на сувозачкото седиште, немал ставено сигурносен појас и спиел во моментот на судирот. Поради силата на ударот, Петровиќ излетал преку шофершајбната и загинал на лице место. Едебал се здобила со повреди поради кои мораше да ја напушти кошарката, а се уште ги чувствува последиците затоа што има проблеми со меморијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi