Во Мостар Брус Ли стана симбол за борба против Ковид-19!

10 април, 2020
брус ли

Инстаграм страната која е посветена на кунг фу борецот Брус Ли објавила фотографија од негова статуа од Мостар, опремена со заштитна маска и ракавици, порачувајќи дека легендата така повторно станала симбол за борба, овој пат против коронавирусот.

На статуата на Брус Ли во Мостар од пред неколку дена и се ставени розеви ракавици и зелена маска за лице.

Ќерката на легендата, Шенон Ли на Инстаграм профилот потсетила на неговите зборови

– Добриот уметник во борење не е напнат, туку подготвен, како што оваа статуа на Брус Ли е опремена со соодветната опрема за борба против Ковид-19. Трогната сум од луѓето од Босна кои први поставија статуа на мојот татко како симбол за етничко соединување, а сега ја направија пример за борба против коронавирусот, напишала Шенон Ли.