ВУЧИЌ во големи проблеми! Се сомневаат дека синот Данило е поврзан со мафија..

13 јуни, 2020
vucic

Српскиот претседател Александар Вучиќ се најде под притисок поради сомневање дека неговиот син Данило бил поврзан со мафијата, пренесува германската новинска агенција ДПА.

Најмоќниот политичар во земјата веќе два дена се жали на наводниот „лов на вештерки“ против неговиот 22-годишен син. „Моите политички противници не можат да ме поразат со идеи и програми, така што тие се обидуваат да ме разбијат со напад на моето семејство“, се пожали тој во петокот вечер на државната телевизија ТВ Прва.

Новинарка од независниот истражен портал Крик минатата среда го фотографираше Данило Вучиќ во белградскиот бар во друштво на добро познат фудбалски хулиган. Групата во која тој присуствувал го гледале емитувањето на дербито помеѓу Црвена звезда и Партизан.

Младиот Вучиќ во минатото бил виден со Александар Видојевиќ најмалку три пати. Полицијата ја испитува наводната припадност на Видојевиќ со црногорскиот мафијашки клан што работи на меѓународно ниво. Видојевиќ ја предводи навивачката група на Партизан „Јањичари“, која редовно се поврзува со насилство и вандализам. Претседателот Вучиќ го бранеше Видојевиќ: „Овој млад човек никогаш не бил обвинет за други дела, само за физичка пресметка, но ни затоа никогаш не бил осудуван“, рече тој во еден час и половина долго телевизиско интервју.

Парламентарните и општинските избори треба да се одржат во Србија на 21-ви јуни, со десничарската Српска напредна партија (ВСС) на Вучиќ како јасен фаворит. Дел од опозицијата ги бојкотираат изборите. Критичарите го обвинуваат Вучиќ за елиминирање на можноста за слободни избори преку репресија и злоупотреба на власта. Со оглед на тоа што Вучиќ исто така контролира поголем дел од медиумите, не се очекува да му наштети на аферата на неговиот син.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi