Бил Клинтон дел од педофилскиот скандал што ја “ДРМАШЕ” и сеуште ја ДРМА АМЕРИКА

27 мај, 2020
Насловна

Д-р Баден открил дека Епстајн имал две скршеници на левата и десната страна на гркланот. За Miami Herald изјави дека е реткост да се скрши една коска при бесење, а тек па неколку коски.

Документарецот на „Нетфликс“ за Џефри Епстајн, еден од најконтроверзните милијардери, кој беше пронајден мртов во затворска ќелија во Менхетен на 10 август минатата година, откри нови детали за неговиот размазен живот.

Имено, 70-годишниот Стив Скули, кој се појавува во документарецот и кој работеше многу години на островот Малиот Сент Џејмс на Епстајн, кој во медиумите го доби злогласниот прекар „Оргија остров“, рече дека поранешниот американски претседател Бил Клинтон исто така минувал време на тој остров.

Клинтон претходно призна дека патувал во приватниот авион на Епстајн наречен „Лолита експрес“, кој милијардерот наводно го користел за незаконски сексуални активности со малолетни лица, но на „Островот Оргија“, тврди Клинтон, тој никогаш не бил.

Скули рече дека видел други познати личности кои доаѓаат и одат од островот, но никој не бил на островот за време на посетата на Клинтон.

Во документарецот е прикажан и Дејвид Шоен, адвокат на Епстајн кој се обидел да го извади од затворот каде што завршил заради сексуална трговија со малолетни лица.

Според „Дејли меил“, Шон изјавил дека тој и неговиот тим подготвувале цврста одбрана во случајот на Епстајн и дека се сретнал со него девет дена пред Епстајн да биде пронајден мртов.

Тој рече дека Епстајн бил полн со енергија за време на разговорот и дека со нетрпение очекува потенцијално ослободување од затвор.

За време на таа средба, која траеше пет часа, Шон и Епстајн развија стратегија за одбраната на суд, а Епстајн силно се залагаше за случајот да се победи.

Шоен тврди дека Епстајн не извршил самоубиство. Кога слушнал дека милијардерот е мртов, тој веднаш го ангажирал Др. Мајкл Баден, еден од најпознатите форензички патолози во светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi