Братот на Обама открива шокантни детали за поранешниот претседател на Америка: Тој е ладен и суров човек!

24 август, 2020
226623_profimedia0548381837_ls

Малик Обама, постариот полубрат на поранешниот претседател Барак Обама, открива шокантни детали од семејниот живот во својата книга, која фрли сосема друга слика на човекот кој владеел со Америка.

Малик Обама ја откри шокантната страна на личноста на славниот политичар во меморијата „Голем злобен брат од Кенија“. Меѓу другото, тој изјави дека поранешниот претседател на Америка очајно се обидел да биде обожаен од граѓаните додека тој му свртел грб на своето семејство.

Поранешниот претседател на Соединетите држави Барак Обама (58) не е како што изгледа во јавноста, откри неодамна неговиот постар полубрат Малик Обама. Во меморијата „Голем злобен брат од Кенија“, тој презентираше шокантни детали за поранешниот државник, и посвети посебно поглавје за неговите односи со членовите на семејството.

Барак се збогати и стана студен, суров човек кој сака да го обожава луѓето

– Тој се збогати и стана студен, суров човек кој сака да го обожава луѓето – пишува Малик и истакнува дека тој, како негов постар брат, никогаш не можел да го погледне на тој начин. За него, тој сè уште беше истиот млад човек што го замоли да биде неговиот најдобар човек на свадбата во 1992 година. Дечко со кого се смееше гласно и разменуваше совети и мислења. Во меѓувреме, Барак многу ги поправи своите ставови, затоа тие честопати се судрија и на крајот се дистанцираа целосно.

Малик во книгата наведува дека за прв пат имал сериозна расправија со неговиот помлад брат кога му рекол дека сака да основа фондација именувана според нивниот татко, висок функционер на кениската влада, Хусеин Обама.

Кога Барак ја посети Кенија во 2015 година, го замолив да и помогне на тетка Хава Ауми финансиски и да ја реновира нејзината куќа, која скоро се сруши, но тој одби во ладна крв.

Кога Барак ја посети Кенија во 2015 година, неговиот брат го праша на семејна вечера да му помогне на својата тетка Хава Ауми финансиски, што ладно го одби.

– За да разговараме за ова, се сретнавме во Овалната канцеларија. Тој ме праша колку пари беа потребни и јас му реков 20 000 долари. Сумата беше толку голема затоа што моравме да ги платиме сметките и трошоците за трансфер за Кенија, сепак, тој дури и не сакаше да слушне за тоа. Мислеше дека е премногу и даде само пет илјади.

Малик дефинитивно го прекина контактот со поранешниот американски претседател, откако Барак го поддржува Доналд Трамп

Останатите пари ги собравме еден месец за да ги исплатиме сите. Таа тетка му беше навистина добра. Не разбирам како некој што тврди дека е близок роднина може да се однесува вака, да биде ладно и сурово кон семејството и да им сврти грб на нив како тоа – прашува Малик во своите мемоари и тврди дека тој дефинитивно го прекинал контакт со поранешниот американски претседател, откако тој на изборите во 2016 година тој го поддржа Доналд Трамп, а не Хилари Клинтон, за кого се залагаше Барак.

Сепак, Малик не е единствениот кој откри зачинети детали од минатото

Наградувачот на наградата Пулицер, Дејвид Гароу, во книгата „Рајзинг Starвезда: Создавање на Барак Обама“ напиша дека поранешниот претседател користел сериозни лекови, дека размислувал за геј афера на колеџ и ја измамил неговата сопруга Мишел (56), со која има две ќерки, Малија Ен (22) и Наташа (19).

Мишел Обама сакаше да се разведе од Барак

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris