Цеца по судирот со лидерот на ЛДП: Јас му простив на Чедо и Господ нека му суди!

12 мај, 2020
Naslovna

Без пардон, Јовановиќ ми го должи одговорот на прашањето зошто бев уапсена, но како што видовте, тој сè уште нема одговор по 17 години. Иако ја негираше својата врска, драго ми е што на крајот призна дека заминал во Шилер, вели пејачката. Ништо нема да го поправи злото што Чедомир Јовановиќ му го нанесе на моето семејство и мене на врвот на неговата моќ, ниту сега може да се смени нешто. Само што помислив дека некој што живее од даночните обврзници на Србија им должи на сите нас одговори за нивните односи со Легијата и кланот Земун.

Ова е исклучиво за Курир, рече фолк starвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, по жестокиот судир со лидерот на ЛДП, Чедомир Јовановиќ, на ТВ-шоуто „Хит Твит“, каде што се сретнаа лице в лице за прв пат по 17 години од операцијата „Сабја“ и апсењето на пејачката по убиството на тогашниот премиер Зоран Џинџиќ.

Бурна дебата

Ражнатовиќ вели дека никогаш не добила одговор на прашањето зошто завршила во затвор и дека, на крајот на краиштата, како што вели, Бог ќе суди.

– Тој ми должи одговор на прашањето зошто бев уапсена, но како што видовте, тој нема одговор на тоа прашање дури и по 17 години. Иако ги негираше своите односи, драго ми е што на крајот призна дека отишол во Шилер (седиштето на кланот Земун), и тоа е само дел од она што би требало да го каже. Добив мир да го кажам тоа што го чував во мене со години, а сè друго е тема за новинарите, полицијата или, како што реков синоќа: „Простив, Бог ќе му суди“ – рече Ражнатовиќ за Курир. Поради оваа контроверзна тема, тензијата меѓу пејачката и Јовановиќ се искачи кога таа го напушти шоуто, но по кратко време се врати во студиото.