Денешната ситуација со Корона во земјава – по градови

6 јуни, 2020
mk

Во последните 24 часа регистрирани се 79 нови случаи на заболени од Ковид-19.

Резултатот е добиен по изработени 835 тестa; односно процeнтот на позитивните во однос на вкупниот број тестови е сличен како и претходните денови и се движи околу 10%.

Распоредено по градови:

 • Скопје – 44
 • Куманово – 9
 • Тетово – 8
 • Гостивар – 6
 • Штип – 3
 • Велес – 3
 • Прилеп – 1
 • Струга – 1
 • Охрид – 1
 • Битола – 1
 • Неготино – 1
 • Делчево – 1

Истовремено, 8 пациенти се излекувани, а починаа 2 пациентa позитивни на Ковид-19.

Едниот од нив е од Прилеп, а другиот од Струмица.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi