Џамба- единствениот човек што го “претепа” Аркан исчезна.. до денес не се дозна неговата судбина

13 јуни, 2020
arkan

Многу има напишано за животот на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој беше основач и главен командант на српската волонтерска војска и кој беше убиен на 15 јануари 2000 година, а деталите од неговиот живот предизвикуваат голем интерес. Исо Леро Џамба и Жељко Ражнатовиќ Аркан поминуваа извесно време заедно во Поправниот дом за малолетнички во Ваљево.

Единствената позната тепачка што ја имаше Жељко во животот беше со Џамба зад решетки, кога помина бос по трње. Џамба го претепа и муостави лузна на лицето. Аркан никогаш не го заборавил тоа.

Патем, смртта на Џамба е обвиткана во тајност

Имено, Дамба исчезна на 23.09.1992 година и последен пат беше виден пред казиното на шестиот кат на Београѓанка. Според уличната приказна,тој отишол во казиното што било на Арканската агенција „Делије“,ги предизвикал, извадил пиштол и плукал на сликата на Аркан на влезот во казиното, што не е ништо чудно за Џамба, па тие го совладале, го киднапирале и го одвеле во ердут каде добил бетонски чевли…

Според друг, тие се бореле директно, тој изгубил,и бил заѕидан во темелот на некоја зграда во изградба. Патем,забранет му беше влезот во казиното и го испратија убаво до излезот, а тој учтиво замина во непознат правец и тоа беше последен пат кога го видоа.

Некои од овие теории се многу можни, но вистинската вистина веројатно нема никогаш да се знае.

За јавноста, Џамба е мртов!

Многумина исто така го „огорчија“ Аркан заради суета, инфериорност, неможност да го прифатат и признаат неговиот голем успех и моќ.Како и да е, имаше и постари криминалци кои никогаш не му завидуваа на неговиот успех, но не му простија што прегази над стариот „Уличен кодекс“ (непишани морални принципи). Што тој “матеше” со полицијата, државата и политиката?!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi