Еве, пробајте “малку корона!” Кој ќе биде “лабораториски глушец” за новата Covid – 19 вакцина?!

29 мај, 2020
koronavirus-5

Паскал Соријо, извршен директор на британската фармацевтска компанија AstraZeneca, која развива вакцина против Коронавирусот на Оксфорд Универзитетот, изјави дека е прерано да се изложуваат волонтерите на патоген, но не ја исклучува можноста, доколку  истражувањето наиде на потешкотии.

Компанијата AstraZeneca, минатата недела ја започна втората и третата фаза од развојот на вакцината и за тестирање на истата бара околу 10.000 деца и возрасни во Британија.

Одредениот број на волонтери ќе мора да се заразат со Коронавирусот за да се олесни и забрза самата манифестација, иако научниците сметаат дека намерното заразување е алтернативна мерка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi