ФИЛМСКО БЕГСТВО ОД ЗАТВОР! Видете како се бега од 12 кат на затвор во Оклахома! (Видео)

3 август, 2020
фгдфгфд


Пабло Робледо (34), заедно со еден затвореник од истата ќелија, Хозе Хернандез, користел чаршави за да излезе од затворот во округот Оклахома. Беше пронајден и уапсен во петокот попладне , а е зад решетки под обвинение за убиство од прв степен. Ернандез падна од импровизирано јаже од четвртиот кат и ја скрши ногата, пред да биде пронајден и уапсен, соопшти полицијата. Портпаролот на затворот МекМулинг рече дека тие ги натерале затворениците да фрлаат душек низ прозорецот за да им помогнат да избегаат, а дека Робледо е виден на снимките од затворскиот видео систем околу 5,30 часот наутро, нешто пред бегството. На фотографиите се гледа јаже направено од чаршафи врзани во јазли што сè уште висат од зградата.


Телевизискиот канал КОКО потсети дека во 1991 година, кога изградбата на затворот заврши, инженерите и архитектите рекоа дека заради неговиот дизајн, невозможно е да се избега од затворот, во вредност од 52 милиони долари. Само два месеци подоцна, се случи првото бегство. Според приказната од Оклахома, 27-годишниот Бил Линвил искршил прозорец со метла на вториот кат. Беше слободен седум часа. Помалку од една недела подоцна, друг затвореник избегал.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris