Исидора Бјелица во Охрид ги поминала последните денови

7 август, 2020
isidora-bjelica

Познатата српска писателка Исидора Бјелица на 52 години почина во Белград, по неколкугодишна борба со ракот.

Писателката починала во станот на нејзините родители во Нов Белград, а последните денови ги поминала во Охрид. Таа дошла во Македонија за време на викендот, за да се одмори, јавија српските медиуми, но бидејќи состојбата ѝ се влошила, итно се вратила во Србија пред два дена.

Бјелица токму во Македонија пред неколку години извојува неколку успешни битки против ракот, но се случи ремисија на болеста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris