КАДЕ ВИ Е МОЗОКОТ, ЛУЃЕ?! Намерно организирале журки за да се заразат со корона и да заработат!

3 јули, 2020
zurka

Студенти од Тоскалуса, Алабама, на кои им бил дијагностициран КОВИД-19, присуствувале на забави во и околу градот, како дел од вознемирувачкиот натпревар за да видат кој може прв да го фати вирусот, изјави член на градскиот совет за ABC News во средата.

Советничката на градскиот совет на Тоскалуса, Соња Мекинстри, рече дека студентите организираат „КОВИД журки“ како игра за намерно да ја пренесат инфекцијата едни на други, од која всушност загинаа повеќе од 127.000 луѓе во Соединетите држави. Таа рече дека неодамна дознала за ваквото однесување и го информирала градскиот совет за забавите што се случуваат во градот.

Таа рече дека организаторите на забавите намерно ги покануваат гостите кои имаат COVID-19.

„Тие ставаат пари во тенџере и се обидуваат да го фатат КОВИД. Кој ќе добие корона прв, ги добива парите. Нема смисла“, рече Мекинстри. „Тие го прават тоа намерно“.

Началникот на пожарникарската служба во Тоскалуса, Ренди Смит, во вторникот пред Градскиот совет изјави дека го потврдил невнимателното однесување на студентите.

Обраќајќи се на Градскиот совет, Смит изрази загриженост дека во последните неколку недели се одржувале забави низ целиот град и околината на округот Тоскалос, „на кои студенти или деца би се заразиле“, се вели во видеото од состанокот добиен од филијалата на ABC, VBMA во Бирмингем.

„На почетокот мислевме дека станува збор за некаква гласина“, им рече Смит пред членовите на советот. „Ние го направивме истражувањето. Не само што канцелариите на лекарите го потврдија тоа, туку федералната држава исто така потврди дека тие ги имаат истите информации“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi