КОНЕЧНО! Русите докажаа дали средствата за дезинфекција ја УБИВААТ КОРОНАТА?!

3 август, 2020
фдгфдгфд


Секое средство за дезинфекција го уништува вирусот корона, изјави денеска директорката на Федералната служба за фитосанитарна супервизија на Русија (Роспотребнадзор), Ана Попова. „Секое средство за дезинфекција на одредена концентрација е фатално за овој вирус. Тоа е, без оглед на тоа со што го бришеме, главната работа е да користиме средство за дезинфекција “, изјави Попова за телевизијата„ Русија 1 “. Попова потсети дека вирусот корона останува на површините и до 48 часа, така што чистењето со влажна крпа и дезинфицирањето на контактните површини со средства за дезинфекција остануваат сегашното средство за заштита од инфекција. Претходно, Роспотребнадзор објави дека се изучувал државниот научен центар „Вектор“ за можноста вирусот да остане активен на површините.

Нема научни докази дека храната е извор или преносител на корона ...


Научниците од „Вектор“ утврдиле дека вирусот е одржлив на разни површини (нерѓосувачки челик, линолеум, стакло, пластика, керамички плочки) повеќе од 48 часа и дека неговата способност може да послужи како извор на инфекција. Притоа, дезинфицирање на површините со средства за дезинфекција им овозможува да се чистат од одржливи честички на вирусот за само неколку минути. Научниците испитувале неколку десетици различни средства за дезинфекција: хлор- соединенија, алкохол, агенси засновани на кватернерни соединенија на амониум и терцијарни амини. Резултатите покажаа дека сите овие агенси го убиваат вирусот брзо и ефикасно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris