ЛЕЈДИ ГАГА ГОЛА ВО КАДА СО МРАЗ! Обожавателите загрижени за нејзиното здравје

27 август, 2020
lady-gaga-arrives-at-the-premiere-of-warner-bros-pictures-a-news-photo-1586352095

Пејачката, а неодамна и актерка, Лејди Гага сподели со обожавателите фотографија од себеси како се капе во када полна со мраз.

Таа го прави ова сè почесто за да му помогне на своето тело да се опорави од барани претстави каде што се чувствува многу уморно.

Придружниците честитаа за нејзината храброст, а некои се прашуваа дали таквата бања е здрава.

Таквите бањи се познати по вежбање од спортисти затоа што го смируваат воспалението. Тие можат да помогнат во закрепнувањето од напорите ако се користи одговорно.

Лејди Гага има 34 години, а вистинското име е Стефани Џоана Анџелина Гернота.

Таа е од Њујорк, но со италијанско потекло. Го добила уметничкото име по песната на кралицата Радио Га Га.

Таа беше на врвот на својата кариера во 2010 година и беше прогласена за еден од најпознатите музичари во светот.

Првиот албум сама го напиша и го произведе. Многу е талентирана тоа покажува и фактот дека на само 4-годишна возраст научила да свири пијано сама по себе.

Јавноста се шокираше кога се појави во фустан со месо, кој тежеше дури 25 килограми. Таа инаку е позната по впечатливите модни комбинации.

View this post on Instagram

🌧❄️. #vmas

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris