ЦИКЛОНОТ ДОАЃА ВО СКОПЈЕ: УХМР со предупредување на граѓаните, еве што не очекува попладнево! (ФОТО)

9 јуни, 2020
ciklon

УХМР за денеска најавува сончево време со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, а локално и во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град.

За утре УХМР најавува променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град.

Еве какво време не очекува во наредните три дена:

УХМР најавува и актуелно предупредување за денеска и утре:

Под влијание на циклонска активност над Апенинскиот Полуостров која се приближува кон нашето подрачје, денес и утре на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град.