Денес рекорден пик, 127 новозаболени во последниве 24 часа

4 јуни, 2020
korona

Во последново деноноќие, регистрирани се 127 новозаболени од Ковид-19.

Ако бројката биде и официјално потврдена ова ќе биде најголем пик од почетокот на епидемијата во нашата земја.

Досега највисокиот пик изнесуваше 107 заболени лица, регистрирани за 24 часа.

Инаку, во текот на изминатото деноноќие на 435 лица им се издадени решенија за изолација, а 75 лица потпишале изјави за самоизолација.

Исто така, по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 641 прекршоци.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi