И на МИЦКОСКИ “МУ ПУКНА ФИЛМОТ”- ОСТАВКИ ВЕДНАШ!!

9 јуни, 2020
mickovski

Наместо партиска, потребна е стручна комисија за заразни болести, оценува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Ова не е игра. Доста од партиски диктати, луѓе губат животи. Оставки веднаш, порача тој.