На британскиот двор се дрогираат, пливаат голи во базен, озборуваат … Поранешен член на семејството откри шокантни детали од палатата Кенсингтон!

14 јуни, 2020
347190_reuter-reuter_f

Во последно време се пишуваше многу за скандалите во британското кралско семејство, а англискиот новинар и писател Атис Тасер сега додаде масло на оганот. Тој беше во тригодишна врска со принцезата Габриела од Кент која се омажи за банкарот Томас Анри Робин Кингстон минатата година.

И додека Габриела сега е среќно омажена, Атиш откри многу интригантни ситуации за познатиот магазин „Vanity Fair“, на кои беше сведок додека беше со неа. Тој објасни дека во раните 2000-ти, тој се дружел со Габриел, ќерка на принцот Мајкл и принцезата Мишел од Кент.

Принцот Мајкл од Кент е, патем, прва братучед на кралицата Елизабета, а принцезата Мишел е од унгарско аристократско потекло и е славен автор на многу книги, но таа не е омилена во британската јавност затоа што се смета за наметлива.

Според него, Габриела и Атиш минале три надреални години во текот на кои пливале голи во базенот на кралицата во Бакингамската палата, земале лекови за МДМА во замокот Виндзор и јаделе јагнешко месо направено од поранешните кралски „глави“ на малите источноевропски земји, а во исто време времето зборувале за нацистите и комунистите.

„Беше прекрасен начин да ги поминете вашите 20-ти години“, заклучи Атиш.

Тој, исто така, детално опиша како изгледаа принцот Чарлс, кралицата Елизабета и мајката на Габриел, принцезата Мишел.

„Родителите на Габриела живееја во пет соби во кралскиот апартман во палатата Кенсингтон, каде таа порасна. Неколку полицајци со токи-вокиа беа првата линија на„ одбраната “ помеѓу воена болница и куќата во која живееа некои стари лица “, вели Атиш.

Познатите станари на оваа палата беа принцезата Маргарет и принцезата Дајана, но и двете се починати. Оние што останаа беа помалку важни членови на кралското семејство и секретари кои живееа во сенка, но и во постојан страв да не бидат исфрлени од таму.

Родителите на Габриела живеат таму последниве 25 години, а кралицата им плаќала кирија како знак на благодарност за многуте работи што ги направиле во нејзино име. После тоа, Кентови продолжија да ја плаќаат киријата сами, што беше околу 10.000 фунти месечно.

“Сè додека Вилијам и Кејт не стигнаа тука, ова место беше многу депресивно. Принцезата Мишел сакаше да шокира. Таа го именува својот пар црни овци во Члочестершир Венера и Серена. Принцот Чарлс е пријатен, исто како и кралицата. Но, принцезата Мишел не е. Таа е Марија Антоанета во друштво на оние за кои бананите се премногу егзотични, а таа беше против Хари и Вилијам да стапат во брак со граѓани “, објасни Атис, додавајќи дека принцезата Мишел рекла дека секоја девојка која поминува на улица ќе смета дека може да стане принцеза, алудирајќи на фактот дека Кејт Мидлтон е ќерка на стјуардеса, додека Меган е обична „славна личност“ која никогаш нема да го има она што го поседуваат членовите на британското кралско семејство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi