Најубавото девојче на светот покажа како живее во изолација

1 јуни, 2020
12388

Тилан Блондо е запаметена од целиот свет како „најубаво девојче на светот“. Таа станала позната кога имала само шест години. Денес, таа прерасна во вистинска убавица, живее во Париз и споделува фотографии од изолацијата.

Минатиот месец, таа наполни 19 години, токму во моментот на изолацијата поради коронавирусот.

View this post on Instagram

Turning 19 tmw 😅😅🥺🥺

A post shared by Thylane 🦋 (@thylaneblondeau) on

View this post on Instagram

💙❤️💜🧡💛💚💙

A post shared by Thylane 🦋 (@thylaneblondeau) on

Карантинот не ја спречи да го слави роденденот, иако забавата беше скромна – во украсена дневна соба.

И иако не можеше да оди каде што ќе посака, таа се пофали со луксузот во кој живее. Таа на своите следбеници им покажа како изгледа сега во однос на тоа како изгледаше во 2007 година, кога се појави на насловната страница на Вог и стана позната како најубавото девојче на светот.

Тилан последните години активно работи на модни ревии, а нејзината манекенска кариера е во пораст уште од 2017 година кога работеше на модната ревија „Долче и Габана“ на Модната недела во Милано.