Објавени новите резултати од обдукцијата на Џорџ Флојд: Имал Коронавирус?!

4 јуни, 2020
kdfkf

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана поради срцев застој, стои во заклучокот на службениот патолог по завршувањето на аутопсијата.

Во извештајот на доктор Andrew Baker стои дека вратот на Флојд бил притиснат откако полицаецот го ставил неговото колено врз него и во истата положба го држел цели 8 минути, но во крајниот заклучок тоа не се наведува како причина за смртта. Семејството на Флојд финансираше независна аутопсија, во која како причина за смртта се наведува гушење предизвикано од постојан притисок.

Во завршната аутопсија се наведува дека Флојд имал срцеви проблеми, како и дека страдал од висок притисок, но и дека неодамна бил позитивен на Коронавирусот. Без оглед на сето тоа, нема никакви индикации дека горенаведените проблеми биле причина за смртта.

Убиството на Џорџ Флојд предизвика бројни протести и демонстрации во САД против расизмот и полициската бруталност кон Афроамериканците.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi