Од текстот може да Ви се повраќа!!!! Знаете ли што значи изразот “ПАНДИНИ ОЧИ” за ПЕДОФИЛИТЕ???

4 август, 2020
педофилија

Според прифатената психијатриска дефиниција педофил е лице кое својот сексуален нагон го насочува претежно кон деца кои не се влезени во пубертет.

Истражувањата покажуваат дека педофилите се најчесно повлечени, несигурни луѓе со незрела сексуалност, кои со возрасна личност не се чувствуваат пријатно, така што својата безбедна зона ја чувствуваат во односот со деца и кон нив ја насочуваат својата сексуалност.

Кога се впуштаат во злоставување на деца, тоа го прават користејќи разни психолошки трикови и користејќи ја детската љубопитност.

Во однос на педофилијата, постојат разни работи кои не и се познати на јавноста.

Една од тие работи се однесува и на т.н. пандини очи. Станува збор за црни подливи кои ги предизвикува големиот притисок што настанува од силувањето.

Овој израз стана вирален на интернет откако на Твитер ширум светот почнаа да кружат фотографии од деца со темни кругови околу очите.

Со оглед на тоа дека многу луѓе не биле упатени во тоа што значи овој израз, сега се згрозени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris