Се објави таен британски документ за короната. Ако ова е вистина, црно ни се пишува!

30 август, 2020
788381_vakcinaprofimedia0517401243696x464_ls


Откриениот извештај на британската влада објави „разумно најлошо сценарио“ по бројот на смртни случаи поради „Ковид-19“ во текот на зимските месеци. Тој сугерира дека 85.000 може да бидат жртви на к короната што Велика Британија ја погоди кога ќе пристигне постудено време. Но, јасно е да се истакне дека ова е „сценарио, а не предвидување“. Научната советодавна група Sage подготви извештај што го гледаше BBC Newsnight за да им помогне на NHS и локалните власти да испланираат однапред. Во извештајот се наведува дека училиштата ќе останат отворени. Следењето на вирусот, изолацијата и карантинот ќе бидат 40% ефикасни во запирање на ширењето на коронавирусот.


Исто така, се наведува дека до ноември „ќе бидат воспоставени мерки за да се намалат контактите меѓу домаќинствата на половина од нивното нормално ниво пред март 2020 година“.

Според извештајот, може да се очекува дека овие мерки ќе останат на сила до март 2021 година. Проекцијата ги зеде предвид луѓето за кои се очекува да умрат затоа што имаат други болести.

Според извештајот во Англија и Велс, би можело да има 81 000 смртни случаи поради Ковид, плус 27.000 повеќе од други причини. Може да има 2.600 директни смртни случаи од Ковид во Шкотска и 1.900 во Северна Ирска.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris