Срушен е рекордот! Изградена најдолгата велосипедска патека во светот

8 август, 2020
gcfgbc

26-километарската велосипедска патека го следи брегот, што ги поврзува двете окрузи на најјужната турска провинција и ќе служи и за зајакнување на туризмот во регионот, јавуваат турските медиуми.

Top 40 Reasons Why You Should Ride A Bike (And Change Your Life)


Го привлече вниманието на голем дел од светот, рече Доган и најави дека сега се работи на места за изнајмување велосипеди за луѓето да можат да уживаат во возењето меѓу планините и морето. Велосипедската патека е дел од проектот со кој Турција сака да промовира поздрав начин на живот и да ги намали емисиите од моторни возила. Планот е дека до 2023 година има повеќе од 4.000 километри велосипедски патеки кои, како и оваа, ќе бидат интегрирани во Европското Евроволо, мрежа од 15 велосипедски рути со долги патеки кои го поврзуваат континентот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris