36-годишен Англичанец почина од прекумерена консумација на кофеин

3 јули, 2020
kofein

Лукаш Санделевски беше пронајден мртов во својата соба, откако неговата мајка се загрижи бидејќи не можеше да стапи во контакт со него. Во градот Питерборо, живеел со цимер и умрел од предозирање со кофеин. Форензиката тврди дека тој имал 282 микрограми кофеин на милилитар крв, а се над 80 микрограми може да биде опасно по живот.

Како што јавува LADBible, не е познато како Санделовски внел толку многу кофеин, но околу него биле пронајдени многу шишиња пијалоци и неред.

Не е потврдено дали Лукаш намерно трошел толку голема количина за да му стави крај на животот, или дали сето тоа се случило случајно.

Исто така, во неговото тело е пронајден 112 милиграм алкохол, но експертите велат дека тоа не е причината за неговата смрт. Тоа е едно ниво на интоксикација, но не и нешто опасно по живот.

А цимерот рече дека Санделевски синоќа се вратил дома од работа, се заклучил во просторијата и разговарал по телефон. Следниот ден, тој го најде мртов кога мајката на починатиот се јавила преку Фејсбук за да праша зошто нејзиниот син не одговара.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi