Брутално видео: Полицијата уби уште еден афроамериканец!

14 јуни, 2020
ubistvo

Истражните органи во американската сојузна држава Џорџија објавија дека полицијата во Атланта фатално ранила еден човек кој се спротивставил на апсењето откако возел во пијана состојба.

Според АП, случајот се случил синоќа, кога заспал зад воланот на неговиот автомобил во близина на ресторан каде што може да се купи храна од возилото, човекот го блокирал преминот на другите клиенти, принудувајќи ги да го заобиколат неговиот автомобил.

Откако полицијата се појавила на лице место, мажот не го поминал тестот за алкохол, а полицијата се обидела да го одведе во притвор, на што тој се спротивставил, па еден од членовите на агенциите за спроведување на законот морал да употреби лажен пиштол.

Според сведоците, човекот го земал пиштолот од раката на полицаецот, по што бил застрелан од огнено оружје, а потоа бил пренесен во болницата, каде починал и покрај извршената операција.

Началникот на полицијата на Атланта, Ерика Шилдс поднесе оставка, по овој немил настан.

Мажот, подоцна идентификуван како Рајшард Брукс, вперил пиштол за залажување (електричен пиштол) кон полицаецот пред да го застрела и да го убие.

Градоначалникот на Атланта, Кијша Ленс Ботомс изјави дека началникот на полицијата, кој ја извршува својата должност чесно повеќе од две децении, си поднесе оставка поради желбата Атланта да биде значаен модел за тоа како треба да изгледа полициската реформа во оваа земја.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi