ЦИРКУС: Видете ја реакцијата на еден Босанец кога полиција му ја одзема возачката дозвола…

4 август, 2020
796809_dozvola_ls

Луѓето честопати прават разни прекршици во сообраќајот. Денес сме сведоци како полицијата ги заострува мерките што сака да ги преземе за да ги сопре несовесните возачи.

Ако се случи да соберат доволно казнени поени, нивната лиценца може да биде одземена. Реакцијата на овој Босанец, кога полицијата му рече дека е смешен, е урнебесна.

„За одземање возачка дозвола“ – вели полицаецот и му ја подава казната.

„Ми ја одземавте ли? Кога?“ – праша тој.

„Еве сега“ – му одговори полицаецот.

„Е па не требало“ – заклучи момчето зад воланот

Внимавајте кога сте во сообраќај. Заштитете се себе и другите, така ќе спречите сообраќајни несреќи на најдобар начин. Ако пиевте, дајте го клучот од  автомобилот не некој друг за да ве однесе дома.

Безбедноста е на прво место.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris