Ким Џонг Ун ја уби својата сестра? Никој ја нема видено еден месец!

31 август, 2020
lukaku01 AP _1000x0

Каде се наоѓа сестрата на Ким Џонг Ун останува мистерија, додека се зголемуваат шпекулациите дека нејзиниот „брат“ го има сторено тоа, кој е познат по отстранување на ривалите.

За Ким Јо Џонг се зборуваше дека ќе ја преземе контролата врз Северна Кореја откако нејзиниот брат исчезна од очите на јавноста. Се шпекулираше дека е сериозно болен, па дури и дека починал.

Како и да е, сега е наведено дека Ким Јо Џонг исчезнала и дека е исчезната повеќе од еден месец.

Пред неколку дена, низ целиот свет се појави веста дека Ким Јонг Уна е во кома и таа моќ треба да и ’се предаде на неговата сестра.
Лојалната сестра на Ким стана се повеќе видлива во јавноста во последниве години и се веруваше дека е втората најмоќна личност во Северна Кореја.

Сепак, одеднаш, во јавноста почнаа да се појавуваат фотографии од мистериозниот лидер на земјата, во кои тој изгледа здраво. Го видовме на наводна средба со членовите на партијата, но и на полето со пченка откако помина тајфунот.

Од друга страна, медиумите пренесуваат дека неговата сестра не била видена во јавноста уште од 27 јули, а многумина се сомневаат дека таа паднала во рацете на нејзиниот брат, кој е познат по отстранување на неговиот ривал.

Имено, чичкото на Ким, Јанг Сонг-Таек, беше осуден на смрт и застрелан во 2013 година, а пред тоа беше опишан како де факто лидер кога почина таткото на Ким, Ким Џонг II.

Непотврдени извештаи објавија дека неговото семејство ја претрпело истата судбина откако Ким одлучи да ги реши сметките со ривалите.

Да се потсетиме, сестрата на Ким Џонг Ун го придружуваше својот брат на важни настани во последните години, како што е самитот меѓу САД и Северна Кореја во 2018 година во Сингапур.

Таа исто така беше првиот висок функционер што патуваше во Јужна Кореја за Зимските олимписки игри во 2018 година.

Медиумите објавија дека таа стои зад неодамнешното кревање во воздух на Канцеларијата за врски меѓу двете Кореи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris