КОМЕНТАРОТ НА ТРАМП ЗА ВИДЕОТО ОД РАЗРУШЕНИОТ МИНЕАПОЛИС: ДА МЕ СЛУШАВТЕ МЕНЕ- СЕ ЌЕ БЕШЕ ПОИНАКУ!!

9 јуни, 2020
idiot

Протестите што ја „потресуваат“ Америка се главната контроверзија за многу жители на планетата, а она што предизвикува најголемо внимание се зборовите на Доналд Трамп


Имено, еден корисник на социјалната мрежа „Твитер“ објави видео од уништениот Минеаполис во пламен, а тоа не можеше да помине без коментарите на претседателот на САД.

Требаше да дозволите полицијата да си ја заврши работата и Националната гарда да интервенира првиот ден, а не на четвртиот – напиша Доналд Трамп.

Да потсетиме, протести се водат низ цела Америка поради убиството на афроамериканецот Џорџ Флојд.