Мишел Обама призна дека е во депресија и го обвини Трамп за тоа

9 август, 2020
misel obama

Сопругата на поранешниот американски претседател Барак Обама, Мишел, изјавила дека страда од блага депресија, а за тоа, меѓу другото, го обвини и сегашниот американски претседател Доналд Трамп.

„Се соочувам и се борам со поблаг степен на депресија. Не само заради вирусот корона, туку и заради расните конфликти, лошиот однос кон црните луѓе, туку и заради државната администрација. „Секој ден го гледам таа лицемерие што ме деморализира, ме исцрпува и ме прави депресивна“, рече Обама во својот нов подкаст, кога објасни како се бори против проблемот, пренесува Њујорк пост.

Њујорк пост потсетува дека поранешната прва дама на САД и нејзиниот сопруг Барак Обама сè уште живеат во Вашингтон, на три километри од Белата куќа и дека ќерката на претседателот на САД, Иванка Трамп, живее веднаш зад аголот.

Обама вели дека во борбата против депресијата се обидува да работи, затоа што тоа и помага да се чувствува подобро, како и да вежба, но дека имало денови за време на мерките за изолација спроведени заради корона вирусот, кога не можела да го стори тоа и кога расположението и паѓало.

„Мојот дух се крева кога се чувствувам здраво и кога сум опкружена со добри луѓе“, рече Мишел Обама, додавајќи дека е важно за неа да најде начин да остане поврзана со пријателите, нејзините девојки, децата, сопругот, кои и носат радост.

„Ова се мали работи, но многу важни, ова се моите мали ритуали“, рече Обама, сопругата на првиот црн претседател на Соединетите држави, која наполни 57 години во јануари.

Таа додаде дека минува низ подеми и падови што ги чувствува целиот свет, дека има моменти кога таа „не се препознава себеси“ и дека не може да спие, меѓу другото, заради нејзиниот став кон црниот народ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris