„Нови шокантни податоци откриени од Педофилски милијардер Џефри Епштајн“

2 јули, 2020
sok4

Случајот со починатиот милијардер педофил, Џефри Епштајн, доби уште еден драматичен заговор.

Сега, поранешниот израелски премиер, Ехуд Барак, се споменува во затворените судски документи, заедно со неколку соработници блиски до Епштајн, дека имал сексуални односи со малолетни лица.

Да потсетиме, Епштајн се сомневал дека организирал цела мрежа на девојчиња кои ги нудел на разни моќни луѓе, а тој починал под чудни околности на 10 август минатата година, во максималниот безбедносен затвор во Њујорк.

Иако официјалното откритие тврди дека извршил самоубиство, многу експерти, но и пошироката јавност, веруваат дека тој бил убиен.

Постојат голем број теории на заговор кои се вртат околу карактерот на овој сексуален предатор, и неговото пријателство со светските лидери, меѓу кои е и поранешниот американски претседател Бил Клинтон, но и сегашниот Доналд Трамп.

Книгата „Епштајн: Мртва уста не зборува“ дури и наведува дека милијардерот, заедно со неговиот соработник и пријател Гилен Максвел, работеле за израелската разузнавачка служба.

Неговиот контакт со Мосад бил, наводно, Ари Бен-Менаш, а Епштајн ги измамил девојчињата во политичари со цел подоцна да ги уценува и да собере одредени информации за Израелците.

Една од жртвите на Епштајн, Вирџинија Робертс, сведочеше дека е измамена од добро познатиот американски адвокат Алан Дершовиќ. Исто така, таа сега откри дека мора да има врска со Ехуд Барак.

Во меѓувреме, Дарсовиц, инаку голем про-израелски глас во Америка, се обидува да ја отстрани дамката од неговото име и категорично ги отфрли сите обвинувања на Робертс.

Од друга страна, Барак исто така негираше дека е на кој било начин поврзан со Вирџинија Робертс, но тој не може да ги скрие своите блиски врски со Епштајн, кој сегашниот премиер Бенџамин Нетанјаху го користел и за политички напади. Израелските медиуми објавија дека американскиот милијардер Лекс Векснер му дал голема сума на пари на Барак меѓу 2004 и 2006 година. Векснер се споменува и како некој кој бил многу близок со Епштајн и кој ги користел сексуалните услуги на девојчињата. Исто така се наведува дека Барак присуствувал на една од забавите на Епштајн во 2016 година, иако Американецот во тоа време веќе бил на списокот на сексуални престапници.

Многу од жртвите на Епштајн сè уште се борат за правда.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi