Опасно! СЗО: Пандемијата со короната се влошува

17 јули, 2020
szo pandemic

Иако се чини дека пандемијта во Европа се смирува, две третини од новите случаи на COVID-19 доаѓаат од 10 држави во Северна и Јужна Америка и Азија – рече денес Тедрос Адана Габрихезус, директор на СЗО, соопшти денеска извештајот на лондонскиот The Gardian.

Тој предупреди дека опуштањето е најголемиот непријател и апелираше до сите земји во светот да спроведат „активен надзор“ на епидемиолошката состојба.

Без надзор и мерки за заштита, можно е вирусот повторно да се шири – предупреди директорот на СЗО.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi