Пикантерија! Внуката на Трамп откри: Што најмногу го нервира Трамп кај Ангела Меркел?!

3 август, 2020
naslovna

Во сега веќе добро познатата книга „Премногу и никогаш доволно – како моите роднини го создадоа најопасниот човек на светот“, Мери Трамп, внука на американскиот претседател Доналд Трамп, жестоко се бори со својот чичко.

Меѓу другото, открива дека основата на проблематичниот став на Трамп кон Германија е фактот дека Ангела Меркел е поинтелигентна од него.

„Интелектуално, таа жена лесно би го победила“, рече Мери Трамп пред да се објави книгата во Германија.

– Мислам дека тоа не може да го поднесе. Тоа го излудува.

Втората причина, е дека Ангела Меркел е силна жена.

– Доналд не се снаоѓа со силни жени.

Мери Трамп рече дека објавила книга за да им обезбеди на американските граѓани важни информации пред изборите за есен – информации што ги немале пред изборите во 2016 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris