Погледнете како принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис аплаудираат на нивните херои во здравството

24 април, 2020
Royalty

Кралското семејство е, па се разбира класки благодарно. ?

Во четвртокот, принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и нивните деца принцот Џорџ, принцезата Шарлот и роденденското момче принцот Луис изненадија со појавување на BBC’s Big Night In за да ја покажат својата поддршка за здравствените работниците во првите редови во овие услови на пандемија на Коронавирусот.

Облечени во кординирани сини облеки, семејството, како дел од кампањата Clap за Carers кампањата, излегоа во предните редови од домот на „ Anmer Hall home“ за да им аплаудира на сите „неверојатни клучни работници“, сподели Kensington Palace на Инстаграм. „#TheBigNightIn покажува акт на љубезност, хумор и дух на надеж и еластичност што ја одржува Велика Британија за продолжи во борбата на пандемијата Ковид-19“.

Навистина, Вилијам, Кејт и нивните деца честопати покажаа благодарност. Само минатиот месец, гордите родители споделија слатко видео од своето трио, плескајќи за нивните херои од здравството. „На сите лекари, медицински сестри, негуватели, општи лекар, фармацевти, волонтери и други вработени во NHS кои работат неуморно за да им помогнат на оние кои се погодени од #COVID19: благодарам“, беше насловот. “#ClapForOurCarers #ClapForCarers #ThankYouNHS #ClapForNHS.”

Неодамна, парот оствари посета на контролната сала на „Лондонската амбуланта служба“ (111) за лично да се сретне со персоналот кој се справува со повиците од јавноста.

„Во вакви моменти кога ќе сфатиме колку NHS го претставува најдоброто од нашата земја и општеството – луѓе од сите потекла и сфери на животот со различни искуства и вештини, привлекувајќи се за општо добро“, вели војводата од Кембриџ. се вели во изјавата во тоа време. „Не само што вработените во NHS и вработените во итни случаи реагираат на потребите на јавноста, тие – како и остатокот од нас – се загрижени за нивните семејства, пријатели и најблиски. Ним им е потребна нашата поддршка онолку колку што и нам ни треба нивната.“

И, на почетокот на април, Вил и Кејт одвоија време да им се заблагодарат на наставниците за нивниот тврд збор и посветеност во Основната академија Кастертон (Casterton Primary Academy), која остана отворена.

„Добро направено … искрено, за вас и секој што е во ова време“, сподели Кејт со вработените. „Мора да биде такво олеснување за сите родители кои се клучни работници да знаат дека постои нормалност за нивните деца – тие ја добија структурата и добија безбедно место за нив да бидат, па, навистина, навистина добро направено на сите вас “.