Раперот почина од коронавирус на 35 години, а неговата порака ќе ве расплаче: Господ е голем!

24 април, 2020
рапер

Познатиот рапер Фред Годсон починал веднаш штом се заболел од коронавирус. Тој пред 14 дена е однесен во болница и бил приклучен на респираторна машина, но ја загубил битката на 35 години.

“Тука сум со ова Ковид-19 сра*е. Ве молам, сетете се на мене во вашите молитви”, напишал Фред со хаштаг “Господ е голем”.

Неговата вдовица Лиен Џемот известувала за состојбата на сопругот додека тој во болница се борел со вирусот, но сè уште не се огласила за неговата смрт. Голем број на пријатели и следбеници се поздравиле со Фред на социјалните мрежи.