Секоја четврта личност е заразена со корона вирус!

21 август, 2020
цфвгбнм


Најмалку еден од четворица луѓе во Индија може да бидат заразени со вирусот „ковид-19“, што е многу поголем број од официјалните претпоставки, рече првиот човек на водечката приватна лабораторија, А. Велумани. Тој рече дека анализата на 270.000 тестови за антитела спроведени ширум Индија го утврдила нивното присуство кај 26 проценти од тестираните лица, што укажува дека тие веќе биле изложени на вирус, пренесува Ројтерс.

Нови 4 случаи на заболени од корона вирусот во Скопје | Правдико

„Тоа е многу поголем процент отколку што очекувавме“. Присуството на вирусот е исто во сите возрасни групи, вклучително и децата “, рече Велумани.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris