Што ќе почне да работи Мишел Обама во изолација?

21 април, 2020
obama

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, решила со читање на детски книги да им помогне на децата во Америка побрзо да го поминат времето во изолација.

Секој понеделник таа на својот Фејсбук профил или You Tube канал ќе чита литература за деца.

“Восхитена сум што можам да споделам некои од моите омилени книги за деца и на децата да им пружам можност да вежбаат читање (а на родителите потребниот одмор)”, напишала таа на Твитер.