СВЕТ ХАОС ЗА ИЛОН МАСК! Половина од вработените во Тесла се или заболени од КОРОНА или во самоизолација

10 јуни, 2020
musk

Ситуацијата со коронавирусот не се развива баш најдобро за Илон Маск во неговата компанија во Калифорнија.

Тој минатиот месец се закани дека ќе го отвори главниот погон во Калифорнија и покрај карантинот и забраните. Изјавил дека доколку не му дозволат враќање на работниците, ќе го пресели седиштето на компанијата во Невада. Компанијата вработува повеќе од 10 илјади работници и произведува околу 415 илјади автомобили секоја година.

Маск инаку е жесток критичар на строгите мерки кои се воведени во делови од светот во екот на епидемијата.

Неговата компанија повторно почнала со работа, а веќе двајца работници се заразени со коронавирусот. Тесла засега нема коментар за овие информации. Се шпекулира дека заразените работници не доаѓаат на работа, а дел од работниците кои биле во контакт со заразените се во 14 дневен карантин.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi