6 април, 2020

Радио

Можете ли да претпоставите што правеле таткото и ќерката кога се направени нивните последни фотографии?

Вчера, светот ја обиколи веста што ги потресе Америка и светот – кошаркарската легенда Коби Брајант и неговата ќерка Џана загинаа во грозоморната хеликоптерска несреќа.

Познатиот кошаркар и неговата тринаесетгодишна ќерка биле во приватен хеликоптер на пат кон тренинзите на Џана кога се случило најлошото.

Девојчето било одлична кошаркарка и голема гордост на нејзиниот славен татко, кој дал се од себе за да и помогне да ги оствари своите соништа. Ова е токму она што го покажуваат нивните најнови фотографии.

Американските медиуми објавија денеска дека снимките се направени на 25 јануари, ден пред несреќата, за време на натпревар одигран од Џана во спортската академија „Мамба“ на Брајант во Таузанд Оук, Калифорнија. Двајцата разговараа на спортскиот терен и во друштво на друга девојка зборуваа за тоа што го сакале целиот живот – кошарката.

Остави коментар

Почетна // Corona Вести // Тие беа неразделни до последната секунда: Ова се последните фотографии на Коби и Џана Брајант
Горе