Вознемирувачки тврдења на sвездите кои им се придружија на протестите во САД: „Тие пукаа кон нас без причина“

31 мај, 2020
протест

Познатата американска пејачка Халси и нејзиното поранешно момче Јaнгблaд, една од денешните најуспешни модели Емили Ратајковски, како и нејзината колешка Џереми Мекс, решија да се приклучат и да поддржат масовни протести во САД и да покажат солидарност со другите демонстранти кои креваат глас по убиството на Џорџ Флојд во Минеаполис од страна на полицијата.

Ситуацијата на улиците на Лос Анџелес како и во остатокот од САД е хаотична, има бројни апсења, па дури и гласини дека Халси се нашла зад решетки, но таа ја демантираше на социјалните медиуми и го сподели нејзиното шокантно сведочење.

“Не бев уапсена. На безбедно сум. Морав да им помогнам на луѓето да дојдат до безбедност. Пукаа кон мене, како и кон моите врсници. Предните линии беа мирни и не провоцираа никого, но многумина не се сега безбедни и тие завршија во притвор Илјадници од вас се сведоци дека без причина почнаа да пукаат со гумени куршуми кон нас “, беа вознемирувачките зборови што ги сподели на Твитер, апелирајќи до нејзините фанови да донираат пари во добротворни цели за да помогнат во спасувањето на демонстрантите од затвор .

Актерката Ана Кендрик исто така излезе на улиците, објавувајќи видео од полициското соопштение во кое се објавува почеток на полицискиот час во Лос Анџелес на социјалните медиуми и им кажува на сите да останат безбедни.

„Полицијата е вооружена, а цивилите немаат оружје. Ова се ненасилни протести, но тие стануваат насилнички откако армијата ќе биде испратена на улиците“, напиша таа во едно од постовите.

Актерката во „One Tree Hill“ и ѕвезда Софија Буш исто така излегоа на улиците со знак повикувајќи на еднаква правда за сите во слободната земја Америка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi