СВЕТОТ ВО НОВА ОПАСНОСТ: Трамп подготвува ВОЈНА против Кина заради короната!

14 мај, 2020
трамп

Светот повторно се соочува со големи предизвици затоа што американскиот лидер сака официјално Пекинг да биде обвинет за избувнување на епидемијата и сака да формира голема антивирусна коалиција, изјавил за Курир Милован Јовановиќ, новинар и политички коментатор.

Американскиот претседател Доналд Трамп се подготвува за одмазда на Кина затоа што смета дека е виновна за пандемијата на коронавирус, која однесе повеќе од 83.000 животи само во САД и ја уништува економската моќ на најмоќната сила во светот.

Ова го посочуваат изјавите на официјални лица од Вашингтон, но и по тврдењата на разузнавачките агенти од Пекинг, дека Белата куќа го гледа подемот на Кина како економска и национална закана и се подготвува за економска, но можеби и  за вистинска војна.