Трета фаза на испитувања на вакцината- подготвени се 5000 доброволци!

10 август, 2020
вакцина

Саудиска Арабија наскоро ќе започне со третата фаза на клинички испитувања на потенцијалната кинеска вакцина против Ковид-19 во која ќе учествуваат околу 5000 доброволци.

Минатиот месец компанијата Чан Шино биолоџикс најави дека е во разговори со Русија, Бразил, Чиле и Саудиска Арабија за третата фаза на испитување на можните вакцини, јавува Ројтерс.

Истражувачите претходно кажале дека оваа вакцина е развиена во соработка со кинескиот воен истражувачи тим, делува сигурно и создава имун одговор кај повеќето испитаници.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris