Влезете во животот на луѓето на кои играта е начин на живеење .. никогаш не биле на диета.. не користат порцелан…ФАНТАСТИЧНО!

7 август, 2020
сдфсдфуѕ


Првото нешто што ве привлекува кога ќе видите бебе во Индија е веројатно фактот дека нивните очи се исцртани со ајлајнер. Оваа козметичка подготовка се нарекува kajal или surma, и претставува античка традиција на шминка. Таа е направена од саѓи. Бебињата обично се цртаат на долните очни капаци. Некои веруваат дека ова има корисен ефект врз изгледот на бебето, но за тоа нема научни докази.


Покрај широко познатиот танц на боливуд, Индија негува и 8 други видови класичен танц. Емоциите што Индијците ги покажуваат преку играта не можат да се споредат со ништо на светот, и веднаш штом ќе ги погледнете, ќе добиете желба да танцувате.


3. Гестикулација како начин на комуникација

Изразот на лицето и гестовите на рацете се уште една посебна карактеристика на Индијците. Тие им помагаат на локалното население да ги искажат своите чувства подлабоко. На пример, кога ги држите ушите, тоа значи да се извините од дното на вашата душа.

4. Најчистиот чај на светот

Индијците традиционално пијат црн чај со млеко и многу зачини, затоа што се верува дека го зајакнуваат имунитетот, го намалуваат воспалението и даваат енергија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris