Сите се едногласни: Ова се 10те најубави жени во светот кои мажите ги оставаат без здив!

2 декември, 2020
10-najlepsih-zena-sveta-koje-ostavljaju-bez-daha-snazniji-pol (2)


ЏИЏИ ХАДИД
Џиџи е американски супер-модел која ја започна својата манекенска кариера на само 2 години кога беше избрана за модел на брендот Baby Guess. Оваа млада девојка има работено за модните куќи како Sonia Rykiel, Dolce and Gabbana, и Tom Ford.

КАРА ДЕЛЕВИЊ
Британската актерка, која стана манекенка, ја доби својата голема шанса во 2012 година. На само 24 години, оваа девојка двапати ја имаше титулата „Модел на годината“ што и ја доделија British Fashion Awards.


АМБЕР ХЕРД
Американска актерка која дебитираше во 2004 година. 31-годишната девојка е позната по улогите во Pineapple Express и Never Back Down. Згора на тоа, дури и науката смета дека оваа дама има најубаво лице на светот.


ЕМА СТОУН
Друга во низата американски актерки, и Ема е позната во јавноста по улогите во филмовите The Help и La La Land. Всушност, во 2015 година, таа беше една од најплатените актерки во светот. Ема важи за една од најталентираните актерки во светот.


ЛИЗА СОБЕРАНО
Лиза е американска актерка по потекло од Филипините и е позната по улогите во филмовите Wansapanataym и Must Be…Love. На списокот на најубави жени во светот, оваа девојка ја зазеде втората позиција во 2016 година.


СКАРЛЕТ ЈОХАНСОН
Скарлет е американска актерка, модел и пејачка. Дебитираше за филм во далечната 1994 година и е позната по улогата – Црна вдовица. Скарлет двапати е добитничка на наградата „Најсекси жена на светот“ на списанието Esquire .


МИРАНДА КЕРР
Миранда е еден од ангелите на Victoria’s Secret. Исто така во 2013 година, Миранда беше еден од најплатените модели во светот. Покрај тоа што е многу успешна во светот на модата, таа промовираше и своја линија производи за нега на кожата.


ЕМА ВАТСОН
Ема и се претстави на јавноста со нејзината улога во реализацијата на Harry Potter. Во следните години, имавме можност да ја гледаме Ема како цвета и да станува исклучителна млада актерка, со егзотична убавина.


АДРИАНА ЛИМА
Адриана е една од најуспешните супер-модели на денешницата. Во 2012 година, таа беше една од најплатените модели. Таа работеше за агенцијата Victoria’s Secret Angel и беше претставник на кампањата за козметика Maybelline Cosmetics.


СЕЛЕНА ГОМЕЗ
Сите ја знаеме младата Селена како актерка од Дизни во Wizards of Waverly Place. Благодарение на својот талент, Селена стана најуспешната и најпопуларната личност денес.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris