2 пати за 1 година го изгубила бебето! Актерката која ја обожававме како деца открила што ја натерало да абортира

27 мај, 2020
Насловна

Актерката Алиса Милано, која е позната по една од главните улоги во серијалот „CHARMED“, откри во подкастот „Извини не извини“, како уште во 1993 година, дека имаше два спонтани абортуси.

Алиса имаше 21 година и вели дека се заљубила за прв пат тогаш и за неа тоа било голема работа. Таа додава дека користела контрацептивни таблети, но дека забременила и не знаела што да прави.

„Беше ужасно, јас пораснав во католичко семејство и таму се случи судирот со верата“, рече Алис, додавајќи дека не е подготвена да стане мајка и дека нејзината кариера е прва.

“Тоа беше мојот избор и беше во право за мене. Јас навистина не сакав да го сторам тоа, но морав да го сторам тоа”, рече 46-годишната Алис. Актерката подоцна призна дека истата година повторно забременила и повторно донесе иста одлука.

Алис, без оглед на тоа што велат другите, додаде дека не жали за секоја одлука, затоа што сега не би имала прекрасни деца, кариера и никогаш не би била слободна да биде таква каква што е. Сега е среќно мажена со Дејв Буглиари, од кого има две деца, седумгодишниот син Мило и четиригодишната ќерка Елизабета.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi